Zabiegi

Poznaj ofertę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i anti-aging

Estetyka i symetria twarzy.

Jeśli Twoje kompleksy lub problemy estetyczne wymagają szczególnego zrozumienia to dobrze trafiłaś. Zadbam o poprawę Twojego wizerunku, jakości skóry i odjęcia kilku lat. Sprawię, że zaczniesz znowu czuć się młoda i piękna. Zapraszam.

lekarz medycyny estetycznej Katowice
dr Maciej Materka Katowice lekarz medycyny estetycznej
Zabiegi - toksyna botulinowa

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa, popularnie nazywana botoksem, stosowana jest w medycynie od kilkudziesięciu lat. Jej działanie polega na blokowaniu skurczu mięśni. Efekt ten jest przemijający i trwa od 3 do 6 miesięcy.

Za pomocą toksyny botulinowej z sukcesem leczymy zmarszczki mimiczne, ale także wszelkie asymetrię, bruksizm oraz nadpotliwość miejscową.

Zakres zabiegów obejmuje:

 • Zmarszczki gładzizny tzw. lwia zmarszczka.
 • Zmarszczki poprzeczne czoła.
 • Zmarszczki bocznego kąta oka tzw. kurze łapki.
 • Zmarszczki promieniste ust tzw. zmarszczki palacza.
 • Zmarszczki nosa tzw. zmarszczki królicze.
 • Broda brukowana.
 • Uśmiech dziąsłowy.
 • Przerost mięśni żwaczy / bruksizm.
 • Nadpotliwość pach, stóp, dłoni oraz innych okolic.
 • Delikatna korekcja czubka nosa.
 • Zmarszczki na szyi tzw. Lifting Nefretete.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją w naszym organizmie. W medycynie estetycznej wykorzystywany jest już kilkadziesiąt lat. Używany jest do uzupełniania ubytków w tkankach, odbudowy objętości i delikatnej korekcji.

Zakres zabiegów obejmuje:

 • Wolumetrię policzków, żuchwy, brody.
 • Wypełnianie głębokich i płytkich zmarszczek.
 • Modelowanie ust.
 • Nawilżanie ust i okolicy warg.
 • Uzupełnianie ubytków okolicy oka tzw. Dolina łez.
 • Uzupełnianie ubytków w obrębie dłoni.
Zabiegi - kwas hialuronowy
Zabiegi - stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe

Substancje te mają za zadanie stymulować nasze własne komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Obecnie używane są substancje takie jak: polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia, polikaprolakton, kwas polimlekowy. Ostatnim odkryciem są egzosomy.

Substancje te podaje się techniką mezoterapii lub podaniem wachlarzowym z użyciem kaniuli dermatologicznej.

Polecane obszary:

 • okolica oka.
 • okolica policzków.
 • okolica wokół ust.
 • okolica żuchwy.

Zabiegi regeneracyjne

Specjalnie dobrane składniki dostarczają do skóry substancji stymulujących i odżywiających skórę. Podawane metodą mezoterapii lub w połączeniu z mikronakłuwaniem świetnie odżywiają, nawilżają i ujędrniają skórę. Szczególnie polecane dla pacjentek ze skórami suchymi, z pierwszymi oznakami starzenia.

Polecane również jako zabiegi początkowe, mające poprawić jakość skóry i przygotować ją do kolejnych, bardziej inwazyjnych zabiegów.

Zabiegi te sprawdzą się w każdej okolicy na twarzy, ale także na szyi, dekolcie oraz dłoniach.

Zabiegi regeneracyjne - mezoterapia
Zabiegi autologiczne

Zabiegi autologiczne

Wykorzystują naturalne czynniki wzrostowe występujące w naszym organizmie. Po pobraniu i odwirowaniu krwi otrzymujemy naturalny koncentrat zawierający czynniki wzrostu w dużym stężeniu.

W zależności od obszaru skóry możemy zastosować osocze bogatopłytkowe tzw. Wampirzy lifting podawany metodą mezoterapii lub fibrynę bogatopłytkowe, dającą delikatny efekt wypełnienia i odżywienia skóry.

Proces stymulacji trwa nawet kilka tygodni, a zregenerowana skóra jest odżywiona i pełna blasku.

Zabiegi te sprawdzą się w każdej okolicy na twarzy, ale także na szyi, dekolcie oraz dłoniach.

Plasma IQ

Wykorzystując możliwości plazmy możemy pozbyć się powierzchownych zmarszczek. Stanowi świetną alternatywę dla chirurgicznej plastyki powiek, jeśli mamy niewielki nadmiar skóry powiek.

Daje możliwości szybkiego i małoinwnzyjnego usunięcia drobnych zmian na skórze bez pozostawienia blizny.

Plasma IQ Materka
Terapia blizn

Terapia blizn

W przypadku wykorzystania łączonych procedur, jesteśmy w stanie pozbyć się świeżych blizn oraz realnie zmniejszyć i poprawić wygląd blizn zanikowych.

Leczenie łysienia

Wykorzystując zabiegi z osocza bogatopłytkowgo oraz kolagenu a także specjalne koktajle do skóry głowy możemy realnie wzmocnić i pobudzić wzrost nowych włosów. W połączeniu ze standardowym leczeniem, które również oferujemy, możemy uzyskać znaczną poprawę ilości oraz wzmocnienie włosów.

Leczenie łysienia
Zabiegi dla mężczyzn

Zabiegi dla mężczyzn

Panowie stanowią szczególną grupę pacjentów. Z uwagi na silne mięśnie twarzy i bogatą mimikę szczególnie polecamy zabiegi z użyciem toksyny botulinowej.

Dają one efekt relaksacji mięśni, a twarz wygląda na bardziej wypoczętą i mniej groźną. Znikają zmarszczki dynamiczne i znacząco poprawia się jakość zmarszczek statycznych. Dodatkowo mamy możliwość leczenia nadpotliwości co u mężczyzn bywa szczególnie przydatne.

Kolejna grupa zabiegów to zabiegi regeneracyjne oraz autologiczne. Panowie nie lubią codziennej pielęgnacji, przez co ich skóra bywa przesuszona oraz szybciej uwidaczniają się drobne zmarszczki. Dodatkowo terapia osoczem bogatopłytkowym ma udowodnione działanie wspomagające w terapii łysienia.

Polecamy również zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego w celu modelowania linii żuchwy. Ta okolica szczególnie odpowiada za męskie rysy twarzy.  Zabieg New Shape pozwala zarysować prawidłową linię żuchwy, przez co twarz wydaje się bardziej wypoczęta i atrakcyjna.

Najczęściej zadawane pytania?

Odpowiednio wykonane zabiegi z użyciem certyfikowanych produktów, przeprowadzone przez wykwalifikowanego lekarza są w pełni bezpieczne dla pacjenta. 

Absolutnie tak. Każdy może skorzystać z zabiegów. Nawet jeśli w jakiejś grupie pacjentów któreś zabiegi są przeciwskazane, na pewno razem znajdziemy taki, który będzie można bezpiecznie wykonać i który da zadowalający efekt.

Wszystko zależy od zabiegu. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego dają efekty natychmiast, na efekt toksyny botulinowej musimy poczekać kilka dni do dwóch tygodni. Najdłużej czekamy na efekty zabiegów regeneracyjnych i stymulacyjnych. Cierpliwość natomiast opłacona jest genialnym efektem. 

Wszystkie zabiegi wykonywane są przeze mnie z dbałością o komfort pacjenta. Większość zabiegów jest praktycznie bezbolesnych, w innych stosuję znieczulenie miejscowe lub nasiękowe. 

Kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące to szczególna grupa pacjentek, staramy się nie wykonywać im zabiegów jeśli nie ma takiej konieczności. Natomiast bardzo chętnie pomogę dobrać odpowiednią pielęgnację oraz zaproponuje plan zabiegowy do wykonania tuż po okresie karmienia.
 

Oczywiście. Wybieram dla was tylko najwyższej jakości produkty, posiadające certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzone badaniami. 

Tak naprawdę specjalne przygotowanie nie jest potrzebne. Zalecam aby w dniu poprzedzającym nie pic alkoholu oraz unikać intensywnego wysiłku. Komfortowe jest również nie nakładanie makijażu bezpośrednio przed wizytą. 

Do każdego zabiegu mam specjalne zalecenia pozabiegowe, każda pacjentka dostaje takie po wykonanym zabiegu. Najważniejsze z nich to unikanie wysiłku fizycznego oraz picia alkoholu przez 48 godzin. 

Lokalizacja